csevisuli

Kedves Olvasó!

 

Engedje meg, hogy röviden bemutatkozzam. Kugler Judit vagyok, piliscsévi családból származom. Bár a tanulmányaim és az életem különböző szakaszai az ország más pontjaira is elvittek, végül gyermekeimmel hazaköltöztem és Férjemmel itt telepedtünk le, a Pilis lankái alatt.

 

Igazgatóként 2024.01.21-vel az Esztergomi Tankerületi Központ kötelékében kezdtem meg munkámat községünk közel 100 éves múlttal rendelkező intézményében. Első igazgatói ciklusomat igazgatóhelyettesi és tanári munka előzte meg, 2021-től kezdődően. Fiatal pedagógusként, az egyetem után itt helyezkedtem el, 2006 és 2010 között angol tanárként, tanulószobásként és osztályfőnökként kaptam lehetőséget, majd a magánszférában saját nyelviskolámat vezettem hosszú éveken át.

Fiatal korom óta tanítással foglalkozom, első diplomámat a Pécsi Tudományegyetemen szereztem meg hungarológus, és alkalmazott nyelvész szakon. Diplomámat a piliscsévi szlovák identitás kérdésköréből írtam. Ugyanebben az évben Cambridge-i végzettséget szereztem angol nyelv oktatásából, gyermek – és felnőttoktatásban. 2021- és 2023 között két újabb diplomát szereztem, MA képzésben. Így lettem végül magyartanár, tettem le a pedagógus szakvizsgát és a Kodolányi János Egyetemen végeztem el a közoktatási vezetőképzést. Szakmai érdeklődési körömbe mindig is a nyelvek, a nyelvek átadásának mikéntje, a kisgyermekkori nyelvelsajátítás, a kultúrák sokszínűsége, az identitás, a nyelvi jogok kérdésköre állt, ezért is szeretem ezeket a tantárgyakat tanítani.

Közoktatási vezetőként, ezekben az erősen átalakuló időkben fontos kérdés számomra, hogy szakmai ismeretek birtokában, azt folyamatosan fejlesztve, tudást másokkal megosztva végezzem hivatásomat. Vezetői tevékenységem során olyan intézményt és tantestületet képzelek el, ahol az egyenesség, állandóság, következetesség, kiszámíthatóság, rend alapvető követelményként jelenik meg, ugyanakkor jelen van a nyitottság, empátia, rugalmasság, humánum, a sokszínűség, és a folyamatos megújulásra való törekvés.

Az iskolai tevékenységeknek, az oktatás-nevelés központjában a tanulóknak kell lennie. Az iskolát gyermekközpontú szemléletű intézménynek tartom, és ennek szellemében szeretném munkámat végezni. Fontosnak tartom az élménypedagógiát, az innovációt, a hovatartozás érzésének erősítését.

Háromgyermekes anyaként és pedagógusként vallom, hogy a tanítás a szeretet kifejezésének egyik módja, s úgy gondolom, a gyermekek megérdemlik mindkettőt.

Célom, hogy egy olyan közösséget alakítsunk ki, ahol minden diák számára biztonságos és inspiráló tanulási környezetet teremtünk, ahol a diákjaink kibontakozhatnak.

Büszke vagyok rá, hogy kollégáimmal és diákjainkkal együtt részese lehetek ennek az izgalmas útnak és együtt dolgozzunk az iskola sikereiért.

Intézményünk nemzetiségi kötődése nehéz kérdéseket vet fel a jövőre nézve, ugyanakkor  hiszem hogy múlt nélkül nincs jelen, se jövő, vallom Babits szavait, miszerint „…mennél gazdagabb a múltad,  annál több fonálon kapaszkodhatsz a jövőbe”.

Köszönöm a bizalmat azoknak a Szülőknek és Pedagógusoknak, akik intézményünk mellett elköteleződnek, akik hisznek abban, hogy a helyben lét ajándék és hogy egy kis falu iskolája is lehet versenyképes!

„Ahhoz, hogy egy gyermek virággá váljon, szüksége van az öntözésre a jó tanárok részéről.” /Rudolf Steiner/

„Ott virágozz, ahol gyökerezel!” (népköltés)

 

Kategória: