csevisuli

  1. május 11.-én lehetőségünk volt részt venni a Bánhidai Jókai Mór Általános Iskola szervezésével a Szlovák megyei népismereti versenyen.

A versenyen részt vettek a megyei szlovák nemzetiségi iskolák tanulói. Az iskolánkat egy csapat, azon belül három nyolcadikos tanuló képviselte. Tagjai: Strbik Emma, Tóth Zoé Lilien és Schuck Levente Péter. Felkészítő pedagógus: Bártfai Veronika.

A megmérettetés kellemes hangulattal zajlott, ahol a csapatok többek között hallás utáni szövegértést, Szlovákia népismeretét, és még sok más érdekes és izgalmas feladat várta a csapatok részéről a megfejtést.

Az iskolánk nyolcadikos tanulói a kemény megpróbáltatás után a negyedik helyen végeztek.

Köszönjük szépen a Bánhidai Jókai Mór Általános Iskola vezetőségének és szlovák nyelvű tanárainak a remek és izgalmas délutánt.

 

Kategória: