foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

A Piliscsévi Általános Iskola tanulói az alábbi versenyeken vettek részt a 2016/17-es tanévben

 

Időpont

Verseny megnevezése, helyszíne

Résztvevő / helyezést elért tanulók

Felkészítő/ kísérő /szervező pedagógus

2016.11.16.

Szlovák versmondó verseny

Szlovák tanulmányi verseny - Tardos

 Alsósok:    1. o. Buda Hanna I. helyezett, 4. o.  Knáb Dávid III. helyezett

5. o. (Bába Kíra 2. helyezett, Mihov Attila 4. helyezett)

6. o. (Kunyik Gergő 1. helyezett, Németh Máté 2. helyezett

 8. o. (Hegedüs Vivien 3. helyezett, Willinger Roxána 5. helyezett)

Farda Gyuláné, Áy Péterné   

Szabó Mónika 

Szabó Mónika

Szabó Mónika          

2016. nov.

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny iskolai fordulója

5. osztályból: 2 fő

6. osztályból 3 fő

7. osztályból 1 fő

8. osztályból 6 fő

75 % felettiek:

5. o.: Bába Kíra 5. o.

6. o.: Kosztka Zsófia, Fodor Emese 6. osztály

8. o.: Hegedüs Vivien, Willinger Roxána , Krammer Nikoletta,

A megyei fordulóba jutott: Hegedüs Vivien

 

Maduda Ildikó

Pörsökné Ágoston Hajnalka

2016.12.05.

Bystrozraká Barborka szlovák nyelvi levelezős feladatmegoldó verseny

 5 fő 5. o. (Bába Kíra, Vadász Csenge, Velmovszki Martin, Balázs Máté, Mihov Attila)

Áy Péterné   

Szabó Mónika             

2016. 12.08.

Angol verseny

7.o.    Knáb Bence

 8.o.   Tóth Krisztián, Willinger Roxána

           Hegedűs Vivien

Pásztor Tímea

2016.12.08.

 

Történelem verseny

8. o.  Hegedűs Vivien,Tóth Krisztián,  Kajcsa András,

Pörsökné Ágoston Hajnalka

 

 

 

 

2017. január 12.

Šaliansky Maťko – szlovákiai prózamondó verseny

3 fő:Nebehaj Márk 4.o., Németh Máté 6. o., Kunyik Gergő 6.o.

Szabó Mónika

Áy Péterné

január 18.

Szövegértő verseny 2-8.o.

2.o.: Strbik Emma, Viglási Míra, Mesterházi Nimród , Süveges Fanni,

3.o.: Paksai Nikolett, Strbik Sára,Pátkai Nóra,

4.o.: Rumpli Vanda, Nebehaj Márk8, Filipinyi Máté,

                 Knáb Dávid

5.o. : Bába Kíra,  Balázs Máté, Mihov Attila, Söröss-Pencz Larina

6.o.: Kunyik Gergő,  Kosztka Zsófia , Rumpli Gabriella

7.o. : Kiss Dorin , Tar Eszter

8.o. : Hegedűs Vivien,  Várszegi Beáta, Krammer Nikoletta, Willinger Roxána

 

Maduda Ildikó,

Pörsökné Ágoston Hajnalka, Áy Péterné

folyamatos

 

Kalandos verseny: Titkok iskolája  olvasási verseny

a Szalay Könyvkiadó rendezésében

14 fordulón át egész évben.

Tóth Istvánné

január 31.

Tehetséggondozó verseny

(szlovák)

8.o.: Hegedüs Vivien, Krammer Nikoletta, Wilinger Roxána

Szabó Mónika

február 2.

OÁTV írásbeli szlovák nyelv

8. o. Willinger Roxána, Krammer Nikoletta, Hegedüs Vivien

Szabó Mónika

február 9.

OÁTV írásbeli szlovák népismeret

8. o.Hegedüs Vivien

Szabó Mónika

Somogyiné Juhász Mónika

március

Szlovák szövegértő- és nyelvi verseny 5., 6., 8.o.

Galgagyörk

5. o.: Bába Kíra, Velmovszki Martin, Vadász Csenge

6. o.: Németh Máté, Kosztka Zsófia

8.o.: Hegedüs Vivien, Willinger Roxána

Szabó Mónika

március

Megyei történelem verseny

6. osztály: Németh Máté, Kunyik Gergő, Demeter Karina

Pörsökné Ágoston Hajnalka

április

Arany János verseny a Községi Könyvtár szervezésében

2. hely: 8. o.: Hegedüs Vivien, Willinger Roxána, Krammer Nikoletta, Várszegi Beáta

2. hely: 5-6. o.: Kosztka Zsófia, Bába Kíra, Velmovszki Martin, Vadász Csenge

3. hely: 6.o. Németh Máté, Bartl Dominik, Makó Zoltán, Kara Denisz

Maduda Ildikó

 

Pörsökné Ágoston Hajnalka

 

Maduda Ildikó

április

Matematika verseny

5.osztály

1. Bába Kíra                                                  

2. Mihov Attila                                              

3. Velmovszki Martin                                    

6.osztály

1. Kunyik Gergő                                           

2. Kosztka Zsófia                                          

3. Németh Máté                                             

7.osztály

1. Knáb Bence                                                

2. Varga Dorina                                             

3. Silling Vanda                                             

8.osztály

1. Lampert Péter                                            

2. Tóth Krisztián, Várszegi Beáta                  

3. Hegedűs Vivien                                         

Harmat  Rudolfné                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

április 25.

Országos Általános Iskolai Tanulmányi Verseny -szlovák népismeret

5. helyezett Hegedüs Vivien

Szabó Mónika

Somogyiné Juhász Mónika

április 27.

OÁTV szlovák nyelv és irodalom

Hegedüs Vivien

Szabó Mónika

május 2.

Helyesíró verseny 1-3. osztály

2.o.: Strbik Emma, Schuck Levente,Süveges Fanni

3.o.: Strbik Sára, Pátkai Nóra, Paksai Nikolett

4.o.: Rumpli Vanda, Filippinyi Máté,Knáb Dávid

 

Áy Péterné,Farda Gyuláné,

Tóth Istvánné,

Harcos Éva

május 4.

Informatika verseny

1.Lampert Péter

2.Tóth Krisztián

Somogyiné Juhász Mónika

május 11.

MSZSZ Regionális szlovák szavalóverseny

3. o.: Strbik Sára, Pátkai Nóra, Kunyik Csilla, Mihov Zsóka

4. o.: Nebehaj Márk

5. o.: Mihov Attila, Vadász Csenge, Bába Kíra

6. o.: Németh Máté, Kunyik Gergő

Szabó Mónika

Farda Gyuláné

Áy Péterné

május 15.

Herman Ottó természetismeret háziverseny

5. osztály I. Velmovszki Martin, II. Vadász Csenge, III. Bába Kíra

6. osztály I. Makó Zoltán, II. Kató Daniella, III. Rumpli Gabriella

Tőzsér Ildikó

május 19. 

Eötvös napok  Dorog

matematika verseny

4.o: I. Filippinyi Máté     II. Rumpli Vanda

8.o.: Hegedüs Vivien

Tóth Istvánné

Harmat Rudolfné

május 19.

Eötvös napok Dorog

angol verseny

 

 

 

5.o.: Bába Kíra 2. hely; Vadász Csenge

6.o.: Németh Máté 2.hely, Kara Denisz,

7.o.: Balogh Bence, Knáb Bence

8.o.: Kajcsa Lukács

Pásztor Tímea

május 19.

Eötvös napok, Dorog

„Anyanyelvelő csapatverseny”

Mihov Attila 5.o., Kosztka Zsófia 6.o.,Tar Eszter 7.o., Várszegi Beáta 8.o.

5. hely

 

Maduda Ildikó, Pörsökné Ágoston Hajnalka

május 19.

Eötvös napok, Dorog

Történelem csapatverseny

Kunyik Gergő 6.o., Makó Zoltán 6.o., Makó Johanna 8.o., Salik Szintia 8.o.

Pörsökné Ágoston Hajnalka

május 25.

Iskolai népismeret verseny

1.Hegedüs Vivien

2.Wilinger Roxána

3.Németh Máté

Somogyiné Juhász Mónika